OPTIKA - ŠIMŮNKOVÁ Teplice, s.r.o. - idatabaze.czOční optiky - idatabaze.cz

Měření zraku

V naší optice provádí měření zraku zkušený optometrista. Optometrista je pracovník se specializací na vyšetření zraku a na aplikaci kontaktních čoček. Optometrista používá pro svojí práci speciální přístroje a po změření zraku doporučuje vhodné korekční pomůcky pro zrak klienta. Optometrista je mezistupněm mezi očním optikem a očním lékařem. Optometristé jsou speciálně školení pracovníci, absolventi oboru Optika a optometrie a držitelé titulu Bc. nebo Mgr.

Vyšetření zraku v naší optice vám zabere přibližně 20 – 30 min. Optometrista zjistí předchozí potíže se zrakem, dále zdravotní stav a způsob, pro který budou brýle sloužit (povoláním, sport …). Pokud již brýle klient nosí, budou změřeny na fokometru, který slouží ke změření dioptrií z vašich brýlí, a optometrista ověří, jak dobře s nimi vidíte. Dále vám bude změřen zrak na autorefraktometru.

Toto vyšetření poskytuje orientační údaje o refrakčním stavu oka a zrychluje a usnadňuje vyšetření. Další vyšetření je provedeno na projekčním optotypu na němž se může navolit nepřeberné množství testů zrakové ostrosti.

Dalším krokem je zjišťování dioptrií, nebo-li sklíčkování.

Ke sklíčkování se používá sada brýlových skel, kterou použijeme pro jemnou subjektivní dokorekci zraku klienta. Sklíčkováním optometrista zjistí vadu oka a doporučí vhodná brýlová skla. Dalším krokem je výběr vhodné brýlové obroučky.

Vyšetření v oční optice není zatím hrazeno pojišťovnou a stojí 250,-Kč. Při zhotovení brýlí v naší optice vám bude poskytnuto měření zraku zdarma.

Abyste mohli do oční optiky přijít kdykoliv, vystavíme vám potvrzení pro zaměstnavatele o návštěvě optometristy a vyšetření zraku. Výhodou vyšetření zraku v naší optice je možnost měření zraku bez objednání.

Pokud nemáte, kam uložit své ratolesti, nevadí. V naší optice máte k dispozici dětský koutek, kde se děti během vašeho vyšetření očí zabaví. Nemusíte si tedy dělat starosti, kde najít hlídání a můžete vzít dítko klidně s sebou.

Aktuálně

28
úno

Brýlové čočky Transitions

Sleva 50% na samozabarvovací brýlové čočky Transitions.  Platnost nabídky od 1.3. - 30.4.2018.

10
led

EyeDrive - brýlové čočky pro řidiče

Poznejte unikátní vlastnosti EyeDrive® a užijte si příjemný, ničím neomezený pohled ve dne i v noci, bez rušivých světelných odlesků.

Značka Vogue jedinečný a módní dárek!

Dárkový kupón,který je možné využít na koupi brýlí a slunečních brýlí značky Vogue bude vyjímečným dárkem.

Akce "nápad na dárek" je podpořená 15% slevou na brýlové obruby Vogue-dioptrické i sluneční.