OPTIKA - ŠIMŮNKOVÁ Teplice, s.r.o. - idatabaze.czOční optiky - idatabaze.cz

Často kladené dotazy

Každý člověk je jiný a tedy i každé oko je jiné. Každé má své vlastní fyzické i optické vlastnosti. Pouhé stanovení "dioptrií" pro kvalitní péči nestačí.

V neposlední řadě si je třeba uvědomit, že na oku je, na rozdíl od ostatních orgánů, nejlépe vidět stav tepen. Při Vašem vyšetření zraku může být diagnostikován zvýšený tlak, cukovka či jiný neduh, který s vyšetřením zraku přímo nesouvisí.

První krok již máte za sebou, tedy rozhodnutí. V tuto chvíli stačí navštívit očního specialistu a on Vám na základě naměřených hodnot a Vašich požadavků doporučí vhodný typ čoček. Zodpoví všechny Vaše dotazy a naučí Vás čočky aplikovat a správně o ně pečovat.

Dodržujte jednoduché pravidlo - čočky vždy první. Čočky nasaďtě před líčením a sundejte před odličováním. Minimalizujete tak riziko zanesení nečistot.

Problém může nastat při používání kontinuálních čoček. V tom případě lze doporučit nemastná líčidla a k odličování používat micelární vodu.

Není potřeba, pokud používáte čočky kontinuální nebo také "night and day". Tyto čočky mají vysokou propustnost kyslíku a jsou k očím šetrné.

Čočky, které nejsou určeny pro kontinuální nošení, rozhodně na noc odkládejte.

Antireflexní úprava brýlových čoček zajistí lepší propustnost světla tím, že minimalizuje odrazivost povrchu čočky. Viděný obraz je jasnější a ostřejší, než u čoček bez antireflexní vrstvy.

Moderní zobrazovací technika již nevyužívá tzv. lampy, na jejichž stínítku se obraz vykresluje pomocí vyzařovaného paprsku, ale přesto nejsou k našim očím zcela šetrné. Často si to ani neuvědomujeme, ale různé zobrazovací technologie jsou v dnešní době vlastně na každém kroku. Televize, monitory počítačů, displeje telefonů, navigací atd. Všechna tato zařízení mají jedno společné, produkují tzv. modré záření. Totéž záření produkují i některé zářivky a spořivé žárovky a LED světla s bílým svtětlem.

Modré záření není přímo zdraví škodlivé, ale značně zatěžují naše oči, což vede k pocitu únavy. Při delší expozici k pocitu suchých očí, pálení a zarudnutí očí.

Řešením není výměna brýlí za jiné, řešením jsou brýlové čočky s povrchovou úpravou Blue protect, které modrou část světla spolehlivě odfiltrují.

Ano a ne.

Ano, zlepšit ostrost zraku můžete voně prodejnými preparáty s obsahem karotenoidu luteinu, většinou v kombinaci se zinkem, vitamíny C a D, taurinem a kyselinou listovou. Působí jako likvidádor volných radikálů. Zabraňuje peroxidaci tuků, která je v očích značná. Ovšem je třeba si uvědomit, že tyto přípravky mají schoponost zpomalit destruktivní procesy v sítnici, nemohou navrátit ztracené. Úspěšně můžete očekávat zlepšení ostrosti vidění, ale ne vyléčení refrakční vady.

Ne. Brýle žádnými léky nenahradíte. Můžeme však doporučit kontaktní čočky.

Aktuálně

22
zář

25% sleva na veškeré brýlové čočky Zeiss a Kodak

a to včetně brýlových čoček pro řidiče. Platnost akce do 30.11.2021

30
srp

Speciální nabídka na nový materiál BlueGuard

Ochrana před škodlivým modrým zářením! Materiál ZEISS BlueGuard blokující modré světlo jako dárek. Více ochrany, vynikající čirost a estetika.

V období 1.9.2021 do 30.9. 2021 zaplatíte za materiál ZEISS BlueGuard stejnou cenu jako za klasický materiál.