OPTIKA - ŠIMŮNKOVÁ Teplice, s.r.o. - idatabaze.czOční optiky - idatabaze.cz

Měření zraku

V naší optice provádí měření zraku zkušený optometrista. Optometrista je pracovník se specializací na vyšetření zraku a na aplikaci kontaktních čoček. Optometrista používá pro svojí práci speciální přístroje a po změření zraku doporučuje vhodné korekční pomůcky pro zrak klienta. Optometrista je mezistupněm mezi očním optikem a očním lékařem. Optometristé jsou speciálně školení pracovníci, absolventi oboru Optika a optometrie a držitelé titulu Bc. nebo Mgr.

Vyšetření zraku v naší optice vám zabere přibližně 20 – 30 min. Optometrista zjistí předchozí potíže se zrakem, dále zdravotní stav a způsob, pro který budou brýle sloužit (povoláním, sport …). Pokud již brýle klient nosí, budou změřeny na fokometru, který slouží ke změření dioptrií z vašich brýlí, a optometrista ověří, jak dobře s nimi vidíte. Dále vám bude změřen zrak na autorefraktometru.

Toto vyšetření poskytuje orientační údaje o refrakčním stavu oka a zrychluje a usnadňuje vyšetření. Další vyšetření je provedeno na projekčním optotypu na němž se může navolit nepřeberné množství testů zrakové ostrosti.

Dalším krokem je zjišťování dioptrií, nebo-li sklíčkování.

Ke sklíčkování se používá sada brýlových skel, kterou použijeme pro jemnou subjektivní dokorekci zraku klienta. Sklíčkováním optometrista zjistí vadu oka a doporučí vhodná brýlová skla. Dalším krokem je výběr vhodné brýlové obroučky.

Vyšetření v oční optice není zatím hrazeno pojišťovnou a stojí 250,-Kč. Při zhotovení brýlí v naší optice vám bude poskytnuto měření zraku zdarma.

Abyste mohli do oční optiky přijít kdykoliv, vystavíme vám potvrzení pro zaměstnavatele o návštěvě optometristy a vyšetření zraku.

Na vyšetření zraku si prosím domluvte termín, abychom se vám mohli věnovat.

Aktuálně

31
bře

50% sleva na samozabarvovací brýlové čočky značky KODAK TRANSITIONS

Akce platí na výrobní i skladové brýlové čočky. Akce platí od 1.3.2021-do 31.8.2021.

31
bře

Akce na samozabarvovací brýlové čočky Zeiss

Samozabarvovací brýlové čočky ZEISS PhotoFusion

V období 1.4.2021 až 31.8.2021 získáte brýlové čočky ZEISS PhotoFusion

za cenu čirých brýlových čoček ZEISS ve stejné kategorii a indexu lomu.