OPTIKA - ŠIMŮNKOVÁ Teplice, s.r.o. - idatabaze.czOční optiky - idatabaze.cz

Měření zraku

V naší optice provádí měření zraku zkušený optometrista. Optometrista je pracovník se specializací na vyšetření zraku a na aplikaci kontaktních čoček. Optometrista používá pro svojí práci speciální přístroje a po změření zraku doporučuje vhodné korekční pomůcky pro zrak klienta. Optometrista je mezistupněm mezi očním optikem a očním lékařem. Optometristé jsou speciálně školení pracovníci, absolventi oboru Optika a optometrie a držitelé titulu Bc. nebo Mgr.

Vyšetření zraku v naší optice vám zabere přibližně 20 – 30 min. Optometrista zjistí předchozí potíže se zrakem, dále zdravotní stav a způsob, pro který budou brýle sloužit (povoláním, sport …). Pokud již brýle klient nosí, budou změřeny na fokometru, který slouží ke změření dioptrií z vašich brýlí, a optometrista ověří, jak dobře s nimi vidíte. Dále vám bude změřen zrak na autorefraktometru.

Toto vyšetření poskytuje orientační údaje o refrakčním stavu oka a zrychluje a usnadňuje vyšetření. Další vyšetření je provedeno na projekčním optotypu na němž se může navolit nepřeberné množství testů zrakové ostrosti.

Dalším krokem je zjišťování dioptrií, nebo-li sklíčkování.

Ke sklíčkování se používá sada brýlových skel, kterou použijeme pro jemnou subjektivní dokorekci zraku klienta. Sklíčkováním optometrista zjistí vadu oka a doporučí vhodná brýlová skla. Dalším krokem je výběr vhodné brýlové obroučky.

Vyšetření v oční optice není zatím hrazeno pojišťovnou a stojí 250,-Kč. Při zhotovení brýlí v naší optice vám bude poskytnuto měření zraku zdarma.

Abyste mohli do oční optiky přijít kdykoliv, vystavíme vám potvrzení pro zaměstnavatele o návštěvě optometristy a vyšetření zraku.

Na vyšetření zraku si prosím domluvte termín, abychom se vám mohli věnovat.

Aktuálně

22
zář

25% sleva na veškeré brýlové čočky Zeiss a Kodak

a to včetně brýlových čoček pro řidiče. Platnost akce prodloužena do 30.1.2022.

30
srp

Speciální nabídka na nový materiál BlueGuard

Ochrana před škodlivým modrým zářením! Materiál ZEISS BlueGuard blokující modré světlo jako dárek. Více ochrany, vynikající čirost a estetika.

V období 1.9.2021 do 30.9. 2021 zaplatíte za materiál ZEISS BlueGuard stejnou cenu jako za klasický materiál.